Neden Bu Kadar Zeka ve Kültüre Rağmen Bir Şeyma Subaşı Olamadık!
28 Ekim 2018

Sosyal Medya Ajansıyım Demeden Önce Bilinmesi Gerekenler 1


Sevgili kardeşlerim arkadaşlarım abilerim....

Birincisi paylaşım yapmak hesap açabilmek ve hasttag koymakla ajans olunmuyor.

ikincisi algoritmaları bilmeden iki tane bug bilmeklede olunmuyor!!!!

Gerçekten benim sizin yaptığınız paylaşımlardan daha iyi paylaşım yapan ilk okul seviyesinde tanıdıklarım var kasmayın

Hele ki bilmediğiniz tekniklerde ayy o onu yapmıştır ondan olmuştur şeklinde kelamlarda hiç bulunmayın fena bozarım hemde kaynağı ile birebir görüştürüp (şükürler olsun Facebook İrlanda Google İrlanda teknik ekipleri beni sever ve arar) o ayyylarınzıı size yediririm.

Üçüncüsü O hastagleri süs olsun diye olmadığını birden çok amaca hizmet ettiğini öncelikle öğrenin.

Dördüncüsü o yaptığınız paylaşımların sayfayı beğenen herkese gösterilmediğini bilin. Hatta %1inin bile görmediğini net temiz kanıtlarım!!!!

Başa çıkamadığınız yerde boş keseden atmak yerine teknik bilen algoritma bilen birilerine sorun sonra salak durumuna düşmeyin!!!!

Şimdi sen durup dururken neden zıvanadan çıktın diyeceksiniz ben genel atarlıyım zatende sakin duruyorum....
Aslında birşey olmadı bir kaç sohbet muhabbete şahit oldum. Bilmeyenler için bende öğreteyim bari dedim....

Aslında internet mecralarının tamamı çeşitli kaynakları kendilerine referans kabul eder ve bu referansların doğruluğuna emin olmak için çeşitli modüller ile bunu sağlamlarlar. Bu sağlamlamanın öncüsü internette bir çok şeyin olduğu gibi Google'dır ve Google konum vs gibi bir çok ürünü referans olarak yandex facebook instagram pinterest ve twitter ve hatta şuan eski moda görünsede foursquare açısından kaynak olarak kullanılır.

Eğer siz bir firma konumu adı ile görünsün isterseniz birinci olarak Google'dan o alanı sahiplenmeniz gerekmektedir. İkinci olarak facebook ve instagram için şuan swarm olarak anılsada foursquareden konumu sahiplenmeli hatta 20 dolar 25 dolar verip satın almalısınız ve işletme hesabına her ikisindede geçirmelisiniz. İnstagramda ben gidip evimi malikane yaptım diye instagram yada facebook hikaye gibi gerçekçi paylaşım alanlarında beni referans almayacağı gibi sizin kıytırık paylaşımlı sayfanızıda almayacaktır.

İşin acı tarafı ise siz oraya iki satır adres girdiiniz diye sadece kendiniz paylaşırken gördüğünüz konumu kimseye public yerlede göstermeyecektir bu yanınızdaki yada çaprazınızdaki ajansın size suikasti değildir bu sizin iş bilmezliğinizdir.

Bide gidip onlar bişi yapmışlar üç gün önce ondan olmuş derseniz bu sizin yalancı bir işbilmez olduğunuzu ve Google'ın Facebook Ekibinin ve İnstagram ekibinin (Her nekadar aynı olsalarda) tüm başarısına ve zekasına hakarettir.

Ne iş yaparsanız yapın ama bilin ve müşterinize yalan atmayın! Hepimiz kıvırırız ama kıvırmak suçlamak ve yalan atmak değildir. Önce iş adabını öğrenin.

Ha bide atlamadan eğer siz konumu sahiplenmezseniz ve o konum boşta ise ve kullanıcı yani orayı işaretlemeye çalışan kişi tam adınız ile yerlerde aratırsa ozaman aramaya en yakın sonuçu getirmek için savaşan algoritmalar hastag hani aslında etiket olan ama sosyetik olsun havalı olsun diye etiket denince anlaşılmayan hastag devreye girer ve en yakın sonucu o yakınlardaki konumlardaki hastaglerden en çok ilgili ve etkileşimli olanı o mekan olarak ismi alakasız bile olsa tek harf bile benzemese getirir!

Aaa bide şey var hani siz o iki satır adresi yazınca konum benim oldu sanıyorsunuz ya facebook ve instagram hep gereksiz güncellemeler yaptığı için güvenlik ve kendi sistemini iyi hale getirmek için (Ne gereksiz işler hiç bizim gibi böyle iki satır bilip dünya bilenlere uygun değil ne güzel yapmış çocuklar neden bozuyorsun ki) o anlarda hep referanslarına bakar ve her güncellemelerde siz o referanslarda yoksanız o konumu görünmez kılar sonra mazallah amerikada londrada isim benzerliği olan yerler sizin mekan diye çıkar!

Hıı en önemli konu bide şimdi adet ya hemen yeni sosyal medya ajansı geliyor eski sayfanız çok kötü bu hesaptaki herşey çöp bu hesabı kullanmayalım biz yenisini hemen açarız diyor ya hesap geçmişini hiçe sayıp işte oda kötü çünkü o kapattırdığınız adını değiştirsinler yeter dediğiniz hesap sosyal medya alanında olduğu için bilinçsizce sosyalleşmiş oluyor ne terbiyesi hesap dimi hiç anası babası terbiye vermemiş yazıkkk. ondan sonra sizin o adı değişsin yeter dediğiniz hesap o terbiyesiz hesap açılış yılı etkileşimi vs gibi konulardan facebook ve instagram aramalarında sizin hesabı dövüveriyor. Hmmm şimdi kim suçlu baksen eski ajansa ne uyuz işi gücü yok hala bu işlerle uğraşıyor.Sizin yolunuzu kesiyor. Bir zahmet totonuzu kaldırıp öncelikle tüm hesapları elinize alacaksınız kullanılacak yada kullanılmayacak önemli değil sonra sayfada iki parmak hareketiyle kaydırarak değil gerçekten inceleyeceksiniz etkileşimi nedir (Bak burası önemli takipçisi demiyorum etkileşimi) kaç yıl olmuş hesap açılalı hesapta revize edilebilecek şeyler neler olmaz denilen şeyler neler bakacaksınız amaaaan eski hesapları boşverin diyip müşteriye sonrada eski ajans bizi zor duruma düşürdü demeyeceksiniz.

Önce işi gerçekten öğrenceksiniz atıp tutmayacaksınız mailim var blogda valla bilmiyorsanız sorun cevaplarım ama salak salak çok bilmiş gibi bol keseden sallamayın çok komik oluyorsunuz!