Sosyal Medya Ajansıyım Demeden Önce Bilinmesi Gerekenler 1
2 Kasım 2018
Arama Ağı Reklamları
13 Mart 2018

Neden Bu Kadar Zeka ve Kültüre Rağmen Bir Şeyma Subaşı Olamadık!


Öncelikle belirteyim ki Şeyma Subaşı, Kerimcan Durmaz ya da diğerleri ile uzaktan yakından ilgim yok. Sevip sevmediğimde kendi içimde bile çok tartışma götürür bir konu. Sırf kendi içimdeki çelişkileri ve kafamdaki sesleri susturmak için ve blog sürekliliği için birazcıkta yazı dizisi gibi bir şey yapayım dedim.

Ve evet herkesin kurbanı oldukları için onlardan başlayayım istedim. İlk kurbanda tabiki herkesin yağıp estiği ama Acundan korkuya artık kapalı konuşulmaya çalışılan Şeyma Subaşı!

Bence Şeyma Subaşı inkar etsekte her kadının kahramanı olabiliri gösteriyor hepimize!

Çok araştırma yapmadım hakkında herkesin bildikleri kadarını biliyorum sadece. Önce kadının kötü özelliklerinde yani kötülediğimiz özelliklerinden başlayalım. Eğitimi yetersiz, taklitçi, sevgili şimdi koca parası yiyor. Fazla özgür yaşıyor, kimseyi sallamıyor. Her şeyini paylaşıyor gösteriş meraklısı. Özetle cahil, paçoz, sonradan görme, ha bide evli bir adamı ayarttı diyoruz en kaba haliyle Peki öyle mi?

Şeyma Subaşı aşık oldu ve aşkının arkasında durdu aslında sadece. Bunda tek suçluda o değildi Acun'da ona aşık olmuş ki bu kadar patırtıyı göğüsledi. Evet kesinlikle evli bir adamla ilişkilenmeye karşıyım. Birinci nedenimde ki bence çoğu kadının birinci nedeni eve gidince onunla olma ihtimalinin beni çıldırtması aslında. Sonra etik kurallar çevre vs geliyor. Evlendim ayrıldım. Ondan sanırım birazcık bu konuda böbürlenebilirim sanırım. Eğer kocamın bana aşkı bittiyse ve başka bir kadına gerçekten aşık oldum diyecek kadar gönlünü kaptırdıysa bir daha yüzünü görmemek üzere bırakırım. Bunun için evli olmama da gerek yok eğer benim olan adam başkasına bana baktığı gibi bakıyorsa çok canım acısada giderim. Evet darma duman olursun ama adam gittiyse yapacak bişi yok. Tek gecelik flörtlerden bahsetmiyorum öyle durumlarda umursamaz savaşırsın belki ama aşk varsa ki var ki hala beraberler o zaman pılını pırtını toplayıp gitmelisin bence. Gitmiyorsan bu bence o adama bağlılık değil o adama muhtaçlık. Ha evet O adam bunun bedelini ödemeli tazminatla sosyal haklarını koruyarak kadının, bu yaptığı adiliğin bedelini mutlaka ödemeli. Acun'un bir programını izlemiştim. Hülya Avşarla olandı sanırım Şeyma'nın masumluğunu anlatmaya çalışıyordu çırpınıyordu bence. Ha bence çok şık hareketti ama burası Türkiye olduğu için burda Şeyma'nın masum olma ihtimali yok burda aşkını kalbine gömer kara sevda çekersin ne demek aşkı yaşamak için ferhat gibi dağları delmek herkese karşı çıkmak hele ki şimdiki anlık aşklar için :)

Yine bence olmakla beraber bence Şeyma'nın tabiki bence takdir görmesini sağlayan özelliklerinden en önemlisi yakınmıyor hatta yakınmayı ve acındırmayı bilmiyor. Her olana rıza gösterip uyum sağlıyor. Mesela herkesin tersine ben onun zenginlikle alakalı bir durumu olduğunu sanmıyorum. Sanki Şeyma'yı ordan alsan ve çok fakir ve olmayacak bir ortamada koysan orayada rıza gösterip hazmedip orda kendisi olur. Orda da aynı çılgınlıkta devam eder. Asıl herkesi çıldırtan özelliğide bu bence.

Şimdi bir hayal edelim bakalım. Türkiye'nin En Güçlü Erkeklerinden biri bir kadına aşık olmuş. Sınırsız gücünü ayaklarının altına sermiş ve demiş ki özgürsün. Kim istemez ki? Gerçi ben istemem ama nedenlerim sağlam. Ben hep özgürdüm ve hep doğruyu yanlışı kendim öğrenmek zorunda kaldım. Ondan sevmiyorum bu özgürsün kelimesini çünkü özgür olan sen değil karşındaki oluyor böyle durumlarda bence.

Evet çok uzattım farkındayım asıl konuya girelim kadın erkek ilişkisi girince mevzuya çenem çok düştü. Neden Şeyma bu kadar seviliyor sevilmesede takip ediliyor neden rol model oluyor.

Çünkü gerçekten bilmeden rol modellik yapacak bir karaktere sahip. Gerçekten var olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Ama gerçekten çalışıyor. Bunun okuduğunuz kitaplarla vs ile ilgisi yok. Bunun karakter ve duruşla ilgisi var. Bunu bir gün söyleyeceğim asla aklıma gelmezdi ama aslında tam bir amazon gibi savaşçı. Birincisi iyi niyetli saf denebilecek kadar iyi niyetli ve bu insanlara geçiyor. Nerden biliyorsun yardım mı etti birine gördün mü diye sorabilirsiniz hiç bilmiyorum gerçekten sadece tavırlarından onu eleştirenlere tavırlarından anladığım kadarı ile çocuk gibi çok iyi niyetli ve umarsız.

İkincisi maskesi eğlenmek. Bu ne demek diye sorabilirsiniz hemen cevaplayayım. Hani bazı insanlar vardır böyle inadına yaşar onu eleştirdikçe ona kötü bir şey söyledikçe o söylenen şeyi inadına yapar işte öyle. Bazen zevk aldığından ziyade bazı şeyleri inadına yaptığını görüyorum. Şeyma'yı bitirmek istiyorsanız inadın verdiği hırsı kırın bence o zaman gerek yok diye uğraşmaz ama eğer böyle devam ederseniz daha da artarak çığ gibi üstünüze düşer :)

Üçüncüsü ciddiye alıyor onun için o fotoğraf gerçekten önemli önemsemiyorum diyor ama bence içten içe çok ciddiye alıyor ordaki duruşunu çok seviyor. Boy gösterisi yapıyor orda ve bu onu tatmin ediyor görünür oluyor aslında. Taktir topladığını biliyor tüm eleştirilere rağmen.

Ve en önemlisi onun için önemli olan ordan gelecek para yada şöhret değildi en başında. Sadece kendini anlatmak kendini tanıtmak ve belkide sadece kendini savunmaktı bilinçsiz başladı ama kocaman bir derya oldu.

Evet neden aslında idolümüz diyorum onuda kısaca anlatayım.

Biz prenses masalları ile büyüdük. Özel kadın Kasımda Aşk Başkadır filmleri ile aşkı izledik. Prenses Diana'yı hayranlıkla takip ettik. Her ne kadar hepimiz kariyerde yaparım çocukta yaparım desekte zekamız ile hava atsakta hiç erkek olmak istemedik. Ve tüm bu masallardaki filmlerdeki idol kadınlar zekiydi, güçlüydü, şefkatliydi, hırslıydı, doğaldı, isyankardı, aşkı biliyorlardı. Şimdiki nesilde de bunu temsil eden aslında Şeyma. Aslında bu sıfatlarla alakası yok diyenlere zeka güç hırs sadece iş hayatına bağlı çıkışlar değildir yada okulda ki başarı ile ilgisi yoktur. Bunları nerede göstereceğiniz tamamen sizin seçiminizdir. Şeyma bunu özel hayatında göstermeyi seçmiş ve keşke hepimiz aslında bunu bir erkekle de yapabileceğimizi algılasak iş için hayatımızı mutsuzluğa gömmesek. Ha Şeyma mutlu mu bence değil ama bu onun konusu. Kültüre gelince bence kültürlü olmak sadece eğitimle kitap okumakla olmuyor maalesef.