Siz Hiç Kendinizi Sattınız mı?
27 Şubat 2018
Web Sayfası Nasıl Olmalı?
20 Şubat 2018

Kadın Olarak Reklamlarda Kadın Kullanmayı Kutsamak!

Öncelikle kadın olmakla gurur duyuyorum ve dünyadaki tüm kadınlara hayranım siz sıfat yüklemeden önce söyleyeyim lezbiyen değilim, biseksüelde değilim, feministte değilim zaten muhtemelen başlıktanda anlaşılmıştır feminist olmadığım.

Bence kadın olmak tılsımlı bir şey hayal etsenize dünya tamamen senin doğurganlığın ve yetiştirdiğin bilinç ile var ötesi yok. Tüm kurgu tüm akımlar tüm felsefeler senden çıkandan ürüyor. Vücudunda öyle kıvrımlar varki insanları çıldırtıyor uğruna savaşlar çıkıyor. O kadar karmaşık bir beynin varki yüzde doksan her karşılaştığın sorunu ezip geçiyor çözüm üretiyor her kabukta parlayabiliyorsun asla sınırların yok. Nasıl istersen öyle yönlendirebiliyorsun. Bu mucize değilde ne ki...

Tabiki bunun bir bedeli var dünyada her iki cinstede en büyük arzu nesnesi kadın oluyor bu yüzden kadın kullanılıyor kadın aşağılanıyor kadın yıpranıyor. Kadın kadını kıskanıyor, kadın kadına rekabet ediyor, kadın kadınla savaşıyor bu yüzden kadınlara yönelik ürünlerde kadın kullanılıyor geçenlerde instagramda yaptığım reklamlardan birinde bir teyze o operasyonu yaptırırsanız fotoğraftaki olamazsınız çünkü o kadın güzel yazmış gidip elinden öpesim geldi. Ne kadar doğru bir yorum diye. Erkeklere yönelik üründe ise hedef kadın zaten belli tüm ürünlerin sonu bir kadına ulaşmak erkeklerin maalesef ki tüm arzuları nerdeyse bir kadını etkilemek için o yüzden reklamlarda bir kadın olmalı bir kadın tüm maliyetleri altüst edebilir.

Şimdi ben bilir kişi değilim ama olurda birileri ciddiye alırsa ve her reklamda kadın kullanılırsada çok gülerim. Bunu yazıyı yazmamım en büyük nedeni Allahın bel fıtığı reklamında tamamen sıradan giyinik bir kadın belini tutarken tshirtünün birazcık sıyırıp belini tutmuş diye kadın bedenini neden kullanıyorsunuz yorumları yapanlara senin zihniyetine .... diyeyim diye. Nasıl kör bir bakış açısına sahibiz biz ya neyi görüyoruz. fotoğraftaki kadın acı çekiyor iki büklüm olmuş bel ağrısından kendi beli ağrıdığında kendi ağrıyan yerine dokunmuyor sanki. ordaki bir cm bile olmayan beli görüp kadın bedeni diyorsun bari savunduğun şeyi bil yada bari zihniyetinin kötülüğünü herkese açık etme kadın bedeni kullanıpta napmışız striptiz mi yaptırmışız. Doldurmayın kardeşim o formu ama olur mu bi kadın görünce tüm tuşlara dokunan sizsiniz. Ondan dolayı en çok yalnış form kadın reklamlı olanlarda madem kadın bedeninin kullanılmasına karşısın tepki ver ama klavyeden değil gerçekten yorumla değil kadın gördüğün reklamlara tıklama performansını düşür yada kadın kullanan ürünleri alma.

Yok eminim ki siz şu kadın yaşamını destekleyen ben kadınım yaparım diyen reklamlara hayransınızdır. SALAK mısınız? Asıl kadın orda kullanılıyor asıl kadın orda aşağılanıyor. Asıl kadın orda yok sayılıyor. Siz hangi cinsten bahsediyorsunuz bir kadının isteyipte alamaması mümkün mü? Hiç bana İzmir'desin konuş demeyin ben Bursa'nın ilçesinde büyüdüm. Ama bi tarafım köylü ve inanın ki o köylü kadınlar var ya hepimizi cebinden çıkartır hiçte öyle sandığınız gibi vur ensesine al lokmasını değiller tam tersi çokta mutlulular kadın olmaktan hayvana girip hayvan bakmaktan tarlada çalışmaktan.

Şimdi kadına şiddeti kadına tecavüzü kadına yapılan haksızlıklar yüzünden bu kadar tepkiliyiz diyorsanızda gene bunun yolu beli açık kadına kızmak değil tam tersi bunu sıradanlaştırmak ki gördüğünde trene bakar gibi bakmasın! Gene bunun yolu kadına şiddete hayır demek değil ki hayır dedik diye hiç bir şey çözülmüyor gerçekten karşı olmak gerçekten kadınları bilinçlendirmek. Gerçekten ceza vermek aile içi karışılmaz dememek kadını güçlendirmek. Kadının gerçek bir varlık olduğunu annelerin oğullarına anlatması kardeşin bile olsa onu yapan hayvan diyebilmek babansa bile yapan önüne geçebilmek güçlü durmak. Ama nerde kadın orda laf yesin herkes kulaklığını taksın müzik dinlesin!

Eskiden adap vardı en azından eskiler öyle anlatırdı. Mahalle kültürü vardı mahallemizin kızı vardı. Bir mahallede bir kıza yan bakmak g.. isterdi. Şimdi bi çok sosyal deney var ama genede sorayım gözünüzün önünde bir kadın bir başka erkekten ama tipi böyle mafyatik olsun yada zengin görünümlü olsun yada sadece vücut yapmış olsun şiddet görse ne yaparsınız samimi olun şuan yanınızda kameralar yok. Evet arkadaşlar yitirdiğimiz şey tam olarak bu ya bana bişey olursa korkusundan yüzüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalmak. Geçenlerde sosyal medyada gene birini gördüm kadına şiddete hayır yazmış amcalardan birisi bide utanmadan altındada kadına şiddetin oranları falan ya eşini tanıyorum bu adam eşini bildiğim bi çok kez dövdü ki bildiğim hani. Ondan samimi olun o zaman herşey çözülür güdümlü olmayın korkmayın samimi olun.

Fotoğraflarda reklamlarda fesatlık arayacağınıza içinizde ki fesatlığa bakın. Kadınları özgür bırakın! Ozaman kimse kimseyi kullanamaz. Rahat olun. Bir şeyi ağzınıza sakız yaptınız diye ocu yada o görüşe sahip olmuyorsunuz samimi olursanız o görüşte tutarlı olursunuz!!!!